TRIODE 25 Zintegrowany wzmacniacz lampowy

Trzy wzmacniacze symbolizują sukces Unison Research: Simply Two, Triode 20 i legendarny Absolute. Z okazji 25-lecia narodzin Unison Research, oddajemy hołd tym historycznym urządzeniom, oferując Simply Two i Absolute w limitowanej i numerowanej edycji "Anniversary". Zdecydowaliśmy się również zaoferować zupełnie nową wersję Triode 20 i nazwaliśmy ją, całkiem stosownie, Triode 25.


Triode 25, podobnie jak jego poprzednik, jest wzmacniaczem typu push-pull, wykorzystującym w stopniu wyjściowym lampy EL34. Układ push-pull zawiera stopień końcowy z dwiema lampami mocy przeznaczonymi do wzmacniania odpowiednio dodatnich półfalówek i ujemnych półfalówek sygnału audio. Zadanie właściwej rekonstrukcji sygnału audio przypada następnie transformatorowi wyjściowemu, który dzięki swojej symetrycznej budowie pozwala uzyskać sygnał o dużej liniowości. Oto kilka ważniejszych i bardziej znaczących korzyści wynikających z zastosowania struktury push-pull w tego typu konstrukcji wzmacniacza:

- Wyższa moc wyjściowa.

- Wyższa sprawność, a co za tym idzie mniejsza ilość generowanego ciepła, co pozytywnie wpływa na trwałość lamp wyjściowych, a także na znaczne oszczędności w kosztach energii

- Brak statycznej polaryzacji transformatora wyjściowego, co skutkuje lepszą wydajnością tej sekcji


Aby zapewnić wysoką jakość dźwięku we wzmacniaczu w konfiguracji push-pull, konieczne jest jednak staranne zaprojektowanie i wykonanie wszystkich poszczególnych stopni wzmacniających, a w szczególności dwóch wzmacniaczy pół-wyjściowych, aby zapobiec powstawaniu niebezpiecznych i kompromitujących zniekształceń harmonicznych nieparzystego rzędu. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku transformatora wyjściowego.


Nowy wzmacniacz Triode 25 przeszedł długi i żmudny okres projektowania i testowania, pomimo znacznego doświadczenia zdobytego już przy budowie jego poprzednika, Triode 20. Triode 25 może pracować w dwóch trybach: triodowym i pentodowym. Ten ostatni jest w stanie dostarczyć maksymalną moc ponad 45 W na kanał przy obciążeniu 6 omów, przy czym zniekształcenia harmoniczne są niezwykle opanowane w całym paśmie audio.

WYKOŃCZENIE

DANE TECHNICZNE

Stopień wyjściowy: Push-pull, ultralinearny, klasa-AB

Moc wyjściowa: Około 45 watów na kanał

Konfiguracja pentodowa

Około 25 watów na kanał

Konfiguracja triodowa

Impedancja wyjściowa: 6 Ohm

Impedancja wejściowa: 47 kOhm / 50 pF

Ujemne sprzężenie zwrotne: 5 dB lub 1.8 dB

Lampy: 2 x ECC83 (12AX7) 1 x ECC82 (12AU7) 4 x EL34 (6CA7)

Pobór mocy: 300 Watt max.

Bezpieczniki: T6.3A od 100V do 130V T3.15A od 220V do 250V

Wymiary: 30 cm x 45 cm x H. 20cm

Waga netto: 20 Kg

TESTY